Jak znaleźć dobrych ludzi do realizacji projektów? Odpowiada Mariusz Kapusta


W 1-minutowym wywiadzie dajemy instrukcje na idealnych pracowników. Mówi o tym Mariusz Kapusta, który jest autorem książki “Zarządzanie projektami krok po kroku” (link do księgarni online sprzedających tą książkę: http://bernard.fruga.net/projekty.html ).

Oto kontekst sytuacyjny: jak pewno wiecie, jedną z moich aktywności jest szkolenie z zarządzania projektami. Uczestnik  warsztatów poprosił mnie o rekomendację książki, z której pogłębi wiedzę. Odrobiłem zadanie i przeczesałem księgarnie w poszukiwaniu czegoś wartościowego. Tak trafiłem na książkę Mariusza, którą gorąco polecam każdemu, kto szuka zdroworozsądkowego instruktażu.

Skoro projekty to ludzie. Zatem zadałem Mariuszowi zasadnicze pytanie jak znaleźć dobrych ludzi do realizacji projektów. Umówiliśmy się, że jego odpowiedź zmieści się w 90 sekundach, a rozwinięcie znajdzie się na stronie Leadership Center. Zatem zapraszam do lektury:

Zamiast szukać idealnych ludzi proponuję ich sobie stworzyć. Krok po kroku. Trzeba zmienić tylko paradygmat z „dostaję człowieka, który ma umieć”, na „dostaję człowieka, który będzie się musiał nauczyć”. Nawet więcej. Będzie się uczył całe życie. Tak samo jak Ty. Chcesz mieć lepszy zespół, zainwestuj czas w naukę! Wszyscy się uczymy, a nauka to proces. Odmawianie go pracownikom to po prostu droga do porażki… ciąg dalszy tekstu: http://leadership-center.pl/aktualnosci/zarzadzanie-zespolem-nie-szukaj-idealnych/

 

Top