Kto to jest Bernard Fruga?

Od ponad 25 lat zarządzam i rozwijam ludzi. Większość tego okresu to globalny business development z pogranicza IT i badań marketingowych.

Odpowiadałem za wdrożenia rozwiązań elektronicznego monitoringu komunikacji marketingowej m.in. w USA, Wlk. Brytanii, Indiach, Malezji, Tajlandii, RPA, Nowej Zelandii.
Zdalnie kierowałem malezyjskim zespołem wsparcia użytkowników na Dalekim Wschodzie.

Od dziesięciu lat działam jako konsultant biznesowy i mentor zarządzania. Pracuję głównie z szefami i właścicielami firm na celach strategicznych i codziennie przekuwamy je na działające wdrożenia oraz systemy kierowania i nadzoru.

BF_bibl

Bernard Fruga:
W pracy doradczej łączy osobiste wsparcie z wykorzystaniem rozwiązań technologicznych. Pracuje w oparciu o codzienne odprawy, regularne konsultacje oraz elektroniczne pigułki wiedzy; stawia przed klientem praktyczne zadania i osobiście rozlicza z ich realizacji.

Główne obszary, w których rozwija kompetencje przedsiębiorców to sprzedaż i marketing, management, wystąpienia publiczne, podejmowanie decyzji, samodyscyplina, negocjacje, wywieranie wpływu, motywacja. Jego dewizą jest łączenie obszarów zarządzania i charakteru.

Poza doświadczeniem w międzynarodowym rozwijaniu kilku tuzinów szwajcarskich i włoskich firm oraz przedsięwzięć, ma na koncie owocne wsparcie dla polskich firm. Doradza strategicznie, wprowadza zarządzanie procesowe, współtworzy modele biznesowe, wdraża mechanizmy budowania zespołów i wyposaża liderów biznesu w wymagane kompetencje. Wśród jego klientów jest m.in. agencja eventowa, agencja interaktywna, bank, dostawca rozwiązań business intelligence, firma e-learningowa, firma szkoleniowo-doradcza, agencja fotograficzna, jednostka wojskowa, kancelaria prawna, ośrodek psychoterapii, firma opracowująca i rozliczająca fundusze pomocowych, platforma aukcyjna online, platforma do publikacji wydań cyfrowych, sieć sklepów budowlano-dekoratorskich, stacja kontroli pojazdów i wydawnictwo.

Wiedzę i doświadczenie o biznesie zdobywał od końca lat 90. pod okiem Alberto Colussiego – wpływowego włoskiego przedsiębiorcy, właściciela firm grupy AGB – z którym był związany przez kilkanaście lat. W praktycznym działaniu nauczył się co to jest zarządzanie projektami, sprzedaż w nowych krajach, tworzenie produktów IT, szkolenie użytkowników, wdrażanie rozwiązań, zarządzanie zespołem rozproszonym na różnych kontynentach i tworzenie nowych biznesów od Sydney, poprzez Belgrad, aż po Puerto Rico.

W ubiegłej dekadzie był globalnym konsultantem amerykańskiej korporacji Nielsen, gdzie łączył business development z porządkowaniem procesów biznesowych. Zdobył szlify w praktycznym stosowaniu filozofii i metodologii Lean i Six Sigma w obszarze usług, produkcji danych i rozwoju systemów komputerowych.

Jest pomysłodawcą i prelegentem cyklu konferencji „Zarządzanie i charakter ” w partnerstwie z Akademią Finansów i Biznesu Vistula.

Jest certyfikowanym trenerem zarządzania (dyplom Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK nr 33/PST/2014). Posiada poświadczenie bezpieczeństwa do informacji oznaczonych klauzulą „TAJNE”.

Posiada dyplom psychologa KUL, w czasie studiów specjalizował się w psychologii przemysłowej (później nazywanej psychologią biznesu).

Napisał „Alfabet ogarniania” (zbiór felietonów nt. zarządzania), „ISRIKUZ I. Pogodne przywództwo” oraz „ISRIKUZ II. Skuteczny manager” (powieści biznesowe o kształtowaniu pogody ducha oraz zarządzaniu), „Eventworking” (z Arturem Sójką; poradnik owocnego wykorzystywania wyjazdów na konferencje) oraz „Od przedszkola do Doliny Krzemowej” (z Dobromiłą Lachendro-Fruga; wskazówki jak przygotować dzieci do skutecznego i dobrego życia w XXI wieku).

Stworzył koncepcję i model rozwoju wewnętrznego liderów biznesu ISRIKUZ. Opisał to w książce pt. „ISRIKUZ. Pogodne przywództwo”. Więcej na: www.ISRIKUZ.com

Jego hobby to wideoblog pt. „1-minutowy Fruga” (www.fruga.net), gdzie co tydzień dzieli się pigułkami wiedzy z obszaru przywództwa, skuteczności działania, międzykulturowości i technologii.

Prywatnie mąż oraz ojciec nastoletniego syna i dwóch dorosłych córek.

Kontakt:

mail biuro@fruga.net

telefon 22 299 1970