YouTube MasterMind

YouTube MasterMind

Wyruszamy na 12-miesięczną wyprawę*. Będzie dobre towarzystwo, ciekawe przygody i jasno określony cel.

Mam na myśli roczny program dla osób rozwijających swój kanał YouTube.

Zbieram ekipę tych co już wiedzą, że chcą i muszą być na YouTubie. Zaczynamy praktycznie od zera, czyli każdy z nas rozwija kanał gdzie na dzisiaj ma niewielu subskrybentów.

Celem jest osiągnięcie w ciągu 18 miesięcy statusu Partnera YouTube.

Dlaczego YouTube?

Mógłbym pominąć ten paragraf, skoro piszę do osób, które postawiły na komunikację poprzez YouTube.

Jednak warto przypomnieć sobie co nas pchnęło w tę stronę:

 • Większość ludzi szuka praktycznych podpowiedzi na YouTube (wg raportu Oxford Economics** 89% użytkowników korzysta z YouTube’a by wzbogacać wiedzę, a 62% regularnie ogląda materiały informujące jak coś zrobić).
 • Prowadzący kanały na YouTube mają wpływ na odbiorców (78% posiadających kanały o ponad 1000 subskrybentów powiedziało, że kanał miał pozytywny wpływ na ich relacje ze swoją społecznością).
 • Firmy traktują YouTube jako obszar biznesowy na trudne czasy (68% firm używających YouTube’a uznało, że podczas pandemii COVID-19, YouTube pomógł im dotrzeć do nowych klientów, a 65% małych i średnich firm używających YouTube przyznało, że YouTube pomógł im przetrwać).

Jak to osiągnąć?

Kanał musi mieć poziom co najmniej 1000 subskrybentów oraz być oglądanym co najmniej przez 4000 godzin w roku. Wtedy jest uznany przez platformę YouTube za godny wspierania i promowania. To właśnie wtedy zgłaszasz akces do programu partnerskiego YouTube.

Zwykle taki poziom osiągają kanały kilkuletnie, ale przy regularnej i metodycznej pracy, każdy z nas może wejść na ten poziom w ciągu 1,5 roku. Wiem, że 18 miesięcy dbania o swój kanał YouTube przyniesie owoce.

Potem, jako Partner YouTube każdy z nas może liczyć na to, że większość widzów będzie trafiała na nasze filmy z inicjatywy YouTube. Na przykład w moim przypadku ponad 56% wyświetleń to treści rekomendowane przed YouTube. Nie upłynął jeszcze rok, odkąd osiągnąłem poziom 4000 godzin oglądania rocznie, a teraz mam ponad 2000 godzin miesięcznie (!). Inaczej mówiąc, wysiłek zbudowania kanału YouTube zwraca się z nawiązką.

Co zrobić?

Recepta jest prosta i wymagająca zarazem. Wystarczy mądrze zaplanować, a potem regularnie i wytrwale realizować swój plan. Pomagałem niejednej osobie zbudować obecność na YouTube i widziałem, że sukces i porażka rozchodziły się na skrzyżowaniu: wdrożenie planu. Niemal każdy jest w stanie zrozumieć, jak działa YouTube i na tej bazie nakreślić model swojego kanału. Natomiast tylko niektórym starcza energii i determinacji, by plan zrealizować.

Dlatego praca ze mną jest tak ułożona, by każdy uczestnik naszej wyprawy odnalazł w sobie zasoby pozwalające dość do celu. Przez 52 tygodnie osobiście będę dbał o skuteczną wędrówkę do celu każdego w naszej grupie.

Co trzeba zainwestować?

Wyprawa wymaga dużej inwestycji poczynionej z najcenniejszego dobra jakie mamy na Ziemi: swojego czasu. Osiągniesz cel pod warunkiem poświęcania kilku godzin każdego tygodnia. (Oczywiście, zakładamy też przerwy urlopowe, więc Twoje życia wciąż będzie stało na nogach). Mówiąc konkretnie: inwestujesz czas w cotygodniowe godzinne spotkania online oraz w zarządzania swoim kanałem.

Wędrówka jest też inwestycją finansową. Roczne zobowiązanie finansowe niektórym ułatwi wytrwałość w wędrówce, a przez innych będzie traktowana jak opłata za udział w wyprawie.

Umawiamy się na opłatę za cały program mastermind, a płatności rozbijamy na miesięczne transze. Jestem przekonany, że pieniądze nie będą główną przesłanką udziału, bo to rozsądna kwota. Zadzwoń do mnie to porozmawiamy o tym.

Czego się spodziewać?

Jak w większości udanych przedsięwzięć, na początku jedziemy siłą rozpędu, wykuwając w tym czasie dobre nawyki. Zaś na dalszym etapie w ryzach trzymają nas te dobre przyzwyczajenia wykute na początku. Myślę, że tak też będzie w Twoim budowaniu kanału YouTube.

Wchodzisz w nowy dla siebie obszar kompetencji i najprawdopodobniej przejdziesz przez cztery fazy rozwoju:

 1. Nieuświadomiona niekompetencja: „co w tym może być trudnego?!”; „to oczywiste jak działa YouTube i nie ma co dzielić włosa na cztery”; „wystarczy, że znajdę czas to sam sobie dam radę, bo to jest banalnie proste” – jest to „błogosławiona ignorancja”, która pcha nas do odważnego rozpoczęcie czegoś nowego i mam nadzieję, że Tobie też jest bliska.
 2. Uświadomiona niekompetencja: „gdyby wiedział, jakie to wymagające i nieoczywiste to by się dwa razy zastanowił”; „przecież ja sobie z tym nie dam rady!”; „to nie dla mnie!” – to jest faza, gdy dostajesz porządną dawkę wiedzy i zbierasz pierwsze doświadczenia; moja głowa w tym, by Cię ośmielić i przekonać, że każdy sobie z tym da radę (a szczególnie Ty) oraz że możesz na mnie liczyć, więc będzie to łatwiejsze niż Ci się wydaje; ta faza to test dla Twojej determinacji i wytrwałości.
 3. Uświadomiona kompetencja: „mam to wszystko rozpisane i jak tylko będę się tego trzymać to pójdzie”; „już widzę, że jak się pilnuję planu to są wyniki” – to jest faza regularnej, metodycznej wędrówki, która daje satysfakcję, ale też poczucie jak ważny jest dostęp do wsparcia grupy i mentora, którzy zawsze znajdą rozwiązanie na Twoje problemy wynikające z ograniczonego doświadczenia w tym temacie.
 4. Nieuświadomiona kompetencja: „teraz to już jakoś działa!”; „nawet nie muszę myśleć o drobiazgach tylko regularnie działam a owoce same przychodzą” – to jest faza, w której spędzisz większość swojego czasu youtubowego; z miesiąca na miesiąc coraz bardziej będziesz czuć się w tym medium społecznościowym jak przysłowiowa ryba w wodzie!

Jaki jest zakres programu?

Dzięki temu, że sam przeszedłem i poprowadziłem innych drogą, na którą Ty wkraczasz, to mogę Ci zapewnić kompleksowe wsparcie między innymi w tych tematach:

 • Wypracowanie modelu i planu na rozwój Twojego kanału YouTube
 • Przekazanie solidnej wiedzy o tym jak obsługiwać YouTube Studio
 • Rozumienie statystyk YouTube i wykorzystanie ich do rozwoju kanału
 • Polecenie darmowych i płatnych aplikacji, które ułatwiają ogarnianie YouTube
 • Konkretne pomysły na filmy, na Twój na kanał w ciągu całego programu mastermind
 • Pomoc w temacie sprzętu i narzędzi do tworzenia filmów
 • Praktyczne wskazówki na skuteczne działania powodujące wzrost subskrybentów i rosnący czas oglądania
 • Publikacje i materiały wideo, dzięki którym możesz pogłębiać wiedzę
 • Twój osobisty zakątek online, gdzie przez cały rok będę odpowiadał na Twoje konkretne pytania i prośby
 • Wykorzystanie siły mózgów grupy w kreatywnym szukaniu rozwiązań Twoich wyzwań

Co i kiedy zrobić by dołączyć do programu?

Kolejna edycja programu ruszy na przełomie 2023 i 2024 – termin ustalimy wspólnie z grupą.

Decyzję podejmij teraz. Dołączenie do grupy mastermind wymaga zgody obydwu stron.

Jeśli po przeczytaniu tego co opisałem powyżej, chcesz zrobić pierwszy krok to wyślij do mnie SMSa (601554602) lub napisz maila (biuro@fruga.net), a ja Ci wyślę link do mojego kalendarza, gdzie wybierzesz dogodny dla siebie termin rozmowy.

Porozmawiamy telefonicznie lub przez komunikator (Teams/Zoom), potem damy sobie kilka dni na przemyślenie i ponownie porozmawiamy, by ustalić czy obydwoje mamy przekonanie, że Twój udział w tym programie to dobry pomysł.

Starałem się dokładnie i wyczerpująco przelać na papier to co chciałem Ci przekazać. Jeśli zabrakło jakieś ważnej dla Ciebie informacji, której potrzebujesz przed decyzją o spotkaniu ze mną to napisz, a ja w miarę możliwości uzupełnię.

Do miłego usłyszenia!

Na deser zachęcam do obejrzenia wywiadu z Izą Siwik, która z sukcesem przeszła poprzednią edycję naszego programu:

https://www.youtube.com/live/u7J4hgttZI4

*przez 12 miesięcy trwa nasz zakontraktowany kurs, ale potem jeszcze przez 6 kolejnych miesięcy jestem do dyspozycji dla uczestników kursu, by podtrzymać motywację do uzyskania statusu Partnera YT
**Link do raportu: LINK

Top