Kwestionariusz managera ISRIKUZ

Link do testu: LINK DO TESTU ISRIKUZ BIZ

https://www.youtube.com/watch?v=XDrl0bIUphA

PROSTE NARZĘDZIE ROZWOJOWE
Zdałem sobie sprawę, że mogę darmowym, elektronicznym środkiem, pomóc usystematyzować prace rozwojowe wielu osób. Zatem  usiadłem przy komputerze i po kilku godzinach pracy mamy przed sobą proste i jak sądzę dość dobre narzędzie.

Jak to działa i jaka w tym korzyść dla Ciebie?
Konfrontuję Cię z siedmioma obszarami, które uważam za fundament skutecznego prowadzenia biznesu.
Dzięki kilku minutom refleksji dostaniesz zestawienie tego, jakim jesteś managerem. Potem rzucisz okiem i będziesz widział, czym chcesz się zająć.

Oczywiście nie mam kryształowej kuli jasnowidza, a narzędzie, które Ci przekazuję jest niezwykle proste. Wierzę w siłę prostych rozwiązań i nazywania spraw po imieniu.
(Link do testu: LINK DO TESTU ISRIKUZ BIZ)

SAMOOCENA, A NIE PRAWDA OBIEKTYWNA
W kwestionariuszu ISRIKUZ spoglądasz w lustro i odpowiadasz, co widzisz.
Na przykład stajesz przed pytaniem o ludzi i określasz w skali od 0 do 10 to, jak się widzisz, jako dbający o współpracowników.
Nie chodzi tu o prawdę obiektywną. Tu chodzi o Twoją samoocenę.
Co więcej, to nie jest najistotniejsze, czy w danej skali wybierzesz 3, 5 czy 9. Istotne jest to, na ile wyniki w różnych wymiarach są do siebie zbliżone.
Koniec końców nie chodzi o to, by być mistrzem świata w zarządzaniu. Chodzi o to, by mieć względny porządek w każdym z podstawowych obszarów prowadzenia biznesu.

WYŁAPAĆ ODCHYLENIA
Dlatego najważniejsza refleksja, do której Cię zachęcam, po spojrzeniu na wykres (który otrzymasz mailem po zrobieniu testu) to wyłapanie odchyleń. Zobaczenie, czy któryś obszar jest dużo mocniejszy od pozostałych, a może jakiś jest wyraźnie słabszy od „peletonu”?
Warto tym „odszczepieńcom”poświęcić chwilę uwagi.

isrikuzbiz

Bowiem, jeśli jesteś dumny z tego, że w komunikacji możesz się ocenić na 9, ale w skuteczności osobistej widzisz się na 3, to jest coś do zrobienia na Twoim podwórku.
Być może poświęcasz sporo czasu na doprowadzanie do doskonałości kolejnych technik komunikacji,  może 7 lub 8 w tym obszarze w zupełności wystarczy.
Natomiast czas i siły warto wrzucić w spojrzenie na pracę nad dobrymi nawykami i technikami skutecznej, codziennej pracy.

Ten test nie ma dobrych i złych wyników. Lepiej zobaczyć swój wynik jako foremny okrąg z 7 w każdym wymiarze, zamiast rozrzuconych kropek od 3 do 9.
(Podaję tylko to jako przykłady. Bynajmniej nie sugeruję, że ideałem są same siódemki.)

JAK INNI CIĘ WIDZĄ?
Niektórzy z nas mają lepsze umiejętności spojrzenia na siebie z boku i trafnej oceny, a inni wolą polegać na zdaniu ludzi z bliskiego otoczenia. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, to możesz test wykorzystać w niestandardowy sposób.
Poproś, by na pytania odpowiedział Twój bliski współpracownik, oceniając Ciebie.
Można nawet pójść jeszcze dalej i poprosić kogoś nad Tobą, kogoś obok i kogoś pod Tobą. Do tego Twoja własna ocena.
Potem porównasz te wyniki i przypuszczalnie zauważysz coś ciekawego i zaskakującego. Z boku zwykle widać nieco inaczej.
(Link do testu: LINK DO TESTU ISRIKUZ BIZ)

Top