Jak łatwo i bez papierów wysyłać kurierem?

https://www.youtube.com/watch?v=ku5o1jgYlAM

W dzisiejszej jednominutówce dzielę się informacją o tym, jak łatwo i tanio korzystać z firm kurierskich.
Jeśli Twoja organizacja jest sporych rozmiarów, to temat kurierów macie pewno profesjonalnie załatwiony i Sendit się Wam raczej nie przyda. Być może będzie to dla Ciebie przydatne, by wysyłać prywatną paczkę, gdy nie masz ochoty jechać na pocztę.

DLA MNIEJSZYCH FIRM I STARTUPÓW
Natomiast wiem, że dla mniejszych firm i startupów Sendit bywa lepszym wyjściem, niż umawianie się bezpośrednio z firmą kurierską.
Mój znajomy, prowadzący kilkuosobową firmę usługową, miał umowę z firmą kurierską, bo raz na jakiś czas wysyłał urządzenia do innych zakątków kraju.
Mało wysyłał, co nie podobało się przedstawicielowi handlowemu firmy kurierskiej, który liczył większe obroty.
Podczas jednej z wizyt, handlowiec wprost powiedział, że obydwaj lepiej na tym wyjdą, gdy mój znajomy skorzysta z Sendit.
Okazało się, że faktycznie bardziej opłacalne dla kolegi było zamawianie przez Sendit, a nie bezpośrednio w firmie kurierskiej.

JAKA CENA, TAKA TROSKA
Sendit wydaje się solidnym rozwiązaniem. Jest to spółka związana kapitałowo z Allegro i podobnie jak tamta poznańska firma sprawia dobre wrażenie.
Sendit nie jest firmą kurierską. Oni są platformą, która łączy wysyłających paczki z firmami kurierskimi. Zatem w razie problemów z przesyłką działasz bezpośrednio z DPD, UPSem czy InPostem.
Jak wszystko na świecie, ma to swoje blaski i cienie. Bezpośredni kontakt z kurierem ułatwia tematy umówienia się z kierowcą. Zarazem kontaktując się z DPD jako indywidualny klient obsługiwany przez Sendit, mam poczucie, że jestem traktowany po najmniejszej linii oporu.
Wiem, że ci co mają bezpośrednią umowę z firmą kurierską mogą liczyć na opiekuna handlowego, a przy generowaniu znacznej liczby transakcji, są też ważni dla DPD czy UPSu jako kluczowe źródło przychodu. To ułatwia relacje i otwiera pracowników firmy kurierskiej na szukanie dobrych rozwiązań w przypadku reklamacji.
Natomiast dzwoniąc lub pisząc maila do DPD w sprawie przesyłki sprzedanej przez SendIt, mam wrażenie, że trafiam do rynienki z najgorszym segmentem klientów. Jaka cena, taka troska.

TAKA SOBIE HISTORIA
Na przykład, wcześnie rano w piątek przygotowałem paczkę do wysłania i zamówiłem kuriera. Kurier nie pojawił się do późnego popołudnia, więc poprosiłem o pomoc telekonsultanta DPD. Umówiliśmy się na ponowny telefon za godzinę, a potem jeszcze raz to samo. Jak się okazało, konsultanci nie byli w stanie złapać kuriera, który rano dostał moje zlecenie. Tego dnia było zastępstwo urlopowe i najwyraźniej okazjonalny kurier był niewiarygodny. Cóż, zdarza się, nawet w najlepszych firmach. Skoro do godzin wieczornych kuriera nie było, to poprosiłem o awaryjny odbiór przesyłki w sobotę, jako że DPD jeździ w naszej okolicy także w soboty. Wtedy usłyszałem, że skoro zakup usługi był dokonany przez Sendit, to takie sprawy mam załatwić z Sendit, a DPD nic więcej dla mnie w tej sprawie nie zrobi.
Sendit w piątek wieczorem, ani w sobotę nie pracował, więc pozostało mi przeprosić klientkę, że jej przesyłka nie dotrze na czas.
Piszę to, bo warto byś miał świadomość, że taki bywa koszt korzystania z Sendit, a z bezpośredniej umowy z DPD, czy inną firmą kurierską.

NISKOBUDŻETOWE KONSEKWENCJE
Życie jest sztuką dokonywania wyborów, a potem brania odpowiedzialności za konsekwencje tych wyborów.
Wybranie Sendit prowadzi do tego, że masz dostęp do usług kurierskich w naprawdę dobrych cenach.
Porównałbym to do tanich linii lotniczych, gdzie latasz za niewielkie pieniądze. Skoro jest to tania usługa, to dostawca oszczędza także na obsłużeniu Twojego zamówienia.
W konsekwencji, nietypowe sytuacje trafiają na standardowe i niskobudżetowe rozwiązania.

Reasumując, polecam Sendit jeśli raz na jakiś czas potrzebujesz skorzystać z dobrego kuriera. W takiej sytuacji  poważne firmy kurierskie nie chcą z Tobą rozmawiać, co komunikują zaporowymi cenami. Sendit kupując usługę kurierską hurtowo, dostaje bardzo dobre ceny, z których potem my korzystamy.
Natomiast jeśli masz sporo paczek, to raczej zwróć się bezpośrednio po umowę do firmy kurierskiej, bo wtedy w ich segmentacji klientów trafisz „na dobrą półkę”, a poza dobrą ceną, będziesz też traktowany lepiej, niż klient masowy.

Top