NGO

W listopadzie 2018 pisałem w newletterze, że ruszam z działaniami wspierającymi zarządzanie w stowarzyszeniach i fundacjach. Sprawy przyspieszyły i niniejszym ogłaszam nabór na roczny program dla kilku organizacji, które chcą ze mną pracować w temacie zarządzania.

Poniżej kontekst i garść szczegółów.

Wygląda na to, że wkrótce poprowadzę program podniesienia na wyższy poziom zarządzania dla średniej wielkości, działającego od kilku dekad, stowarzyszenia z Mazowsza. Jesteśmy po pierwszym spotkaniu i pewno zajmiemy się m. in. uporządkowaniem 20% najważniejszych procesów w organizacji; ustawieniem schematu sukcesji zarządu oraz uniezależnieniem fundamentalnych spraw w organizacji od zmian zarządu.

Część prac zrealizujemy warsztatowo, część jako zadania pomiędzy warsztatami, a część podczas konsultacji.

Jako forma obniżenia kosztów programu, prace warsztatowe możemy prowadzić jednocześnie dla kilku organizacji. (Taki pomysł wpadł nam do głowy podczas spotkania.)

Zaczynamy pod koniec bieżącego kwartału, więc ewentualne dołączenie do programu potrzebujemy przedyskutować w ciągu najbliższych tygodni.

Współpraca będzie trwać około roku i wymaga zaangażowania czasu i pieniędzy, bo tylko organizacje, które dojrzały do takiego ruchu sensownie skorzystają.

Wiem, że wśród ponad 2500 osób, do których trafia mój newsletter są zarówno szefowie organizacji, jak i osoby, które poza pracą zawodową są zaangażowane w działalność społeczną. Dlatego pozwoliłem sobie tutaj o tym napisać, licząc na odzew. Zatem jeśli jesteś w zarządzie stowarzyszenia lub fundacji, która chce podnieść na wyższy poziom standardy zarządzania, to napisz do mnie: ngo@fruga.net

Top