Recenzje


 

„ISRIKUZ Pogodne przywództwo” Bernarda Frugi to świetna książka na temat przywództwa. Autor w barwny i zaskakujący sposób opowiada historię pewnego konsultanta imieniem Angelo, który wykonując swoją codzienną pracę zaprasza nas do świata biznesu międzynarodowego, w którym poznajemy kolejne firmy (klientów Angelo) i sytuacje w jakich te firmy i ich szefowie się znaleźli.

Narracja książki jest lekka i pogodna – jak tytułowe przywództwo :). Książkę czyta się szybko, podobnie jak powieść przygodową, w której towarzyszymy głównemu bohaterowi w jego kolejnych perypetiach, podróżach, spotkaniach i rozmowach. Po każdym rozdziale natomiast mamy możliwość pogłębienia refleksji oraz wykonanie dodatkowych inspirujących ćwiczeń praktycznych. Proste i zarazem genialne rozwiązanie!

Świetna pozycja na wiosenny weekend spędzony na łonie natury – daje bowiem rozrywkę i zarazem kawałek dobrej, sprawdzonej i praktycznej wiedzy z zarządzania opartej na doświadczeniach samego autora:)
—Aleksandra Glinka, psycholog i menedżer, praktyk planowania i zarządzania strategicznego, coach i mentor efektywności osobistej


Świat idzie do przodu i z radością obserwuje, że menedżerowie mają prawo być normalnymi ludźmi. No wiem, trochę przesadzam. Jednak zszokował mnie fakt na ostatnim szkoleniu, w jaki sposób bardzo doświadczony trener mówi o nieformalnym budowaniu więzi z klientami i co jest ważne, aby osiągnąć sukces.

I nagle oto miałam zaszczyt przeczytać przed opublikowaniem książkę Bernarda Frugi “ISRIKUZ” i o mało nie spadłam z krzesła. Nowoczesny menedżer to strateg, który co prawda nadal dużo pracuje, ale w mądry i strategiczny sposób. Nowoczesny menedżer “odpoczywa” w klasztorze, aby się wyciszyć i nabrać energii. Inny menedżer powiedział mi, że on co roku wyjeżdża na tydzień samotnie w Tatry i zamienia w tym czasie może ze dwadzieścia słów. W biznesie jest też miejsce na bycie wdzięcznym. I tego wszystkiego uczę się, wypisz wymaluj, również na moich “babskich” kursach.
Autorka bloga Kleines Lebenspuzzle selbst gestalten – Małe puzzle życia: kleineslebenspuzzleselbstgestalten.wordpress.com


Rewelacja. Przyjemna i inspirująca opowieść. Bardzo mocno wciąga. Szkoda, że tak szybko się kończy… Kto wie, może będzie następna część
—Tomasz Utkowski na lubimyczytac.pl


Nie chodzi o to by być najlepszym, ale by być najlepszym dla innych. Taka myśl nasuwa mi się po zapoznaniu z treścią ISRIKUZA, książka może pomóc poszukującym odkryć własną ścieżkę oraz powrócić do korzeni ludzkiej natury która opiera się na współpracy oraz służbie drugiemu człowiekowi, autorowi natomiast zagwarantuje że wspomnienia o nim będą tylko dobre.
—BartoszJan na lubimyczytac.pl


Książka „ISRIKUZ Pogodne przywództwo” jest świetnym przewodnikiem po popularnym i trudnym temacie jakim jest przywództwo. Ujmuje go w sposób ciekawy i nowatorski. Towarzysząc bohaterowi książki uporządkowałem kilka obszarów swojego życia zawodowego i prywatnego. Praktyczny dodatek w postaci ćwiczeń sprawia, że regularnie będę do niej zaglądał.
—Bartosz Owczarek na lubimyczytac.pl


Liczba siedem – to symbol pełni. ISRIKUZ realizuje pogodne przywództwo właśnie poprzez te liczbę. Ciekawe jest to, że proste rozwiązania są najlepsze. To właśnie w tej książce. Właściwie wracamy do korzeni – czyli pełni bycia człowiekiem. Bernard wspaniale to wyjaśnia i daje możliwość poprawy. Oczywiście, że życia zawodowego, ale tak naprawdę nawet nie to jest najważniejsze. To człowiek – przywódca – musi się zmieniać, aby być tym właściwym przywódcą. W każdym z nas drzemie ISRIKUZ… A Bernard – cóż – jest wspaniałym Przekaźnikiem tej najważniejszej dla każdego lidera treści. Bernard, dziękuję!!!
—Dariusz Kałużny na lubimyczytac.pl


ISRIKUZ to obszary wszystkim nam znane ale często zapominamy o nich w naszym życiu. Jesteśmy pełni napięcia, złości, niezadowolenia, rozproszenia, próbujemy zmieniac to czego zmienic się nie da. Sami sobie świat komplikujemy. I możemy tak długo….. A życie ucieka. Bernard pokazuje ,że zmiana musimy zajśc wewnątrz nas. Świat nie stanie sie przez to inny ale my będziemy bardziej szczęśliwi. ISRIKUZ gwarantuje pogodę ducha w biznesie, w domu, wśród przyjaciół, nieznajomych… A to zaraźliwe…..
—kasia69 na lubimyczytac.pl


Każda (no może – prawie każda) przeczytana książka poszerza horyzonty czytelnika i pozwala mu spojrzeć na rzeczywistość z innej perspektywy. Ta książka dodatkowo otworzyła mnie na nowe wyzwania. To jedna z tych książek po przeczytaniu której chce się u siebie zastosować wszystko, co w niej zostało opisane!
—Robert na lubimyczytac.pl


Zdołałem zaprzyjaźnić się z bohaterem.. Zatrzymałem się na chwilę.. Chętnie zaglądam do części ćwiczeniowej – po istotę Pogodnego Przywództwa.
—rempik na lubimyczytac.pl


Chcesz być dobrym liderem (nie tylko w biznesie, ale i w życiu)? Nie umiesz zorganizować swój czas tak, aby być skutecznym?Potrzebujesz konkretnych narzędzi organizacyjnych i motywacyjnych? Masz ochotę zainwestować we własny rozwój i przy tym mieć niezłą rozrywkę?

Jeśli tak, to szczerze polecam opowieść biznesową „ISRIKUZ Pogodne przywództwo”. Przeczytałam fragmenty internetowe od deski do deski, i stanowczo stwierdzam, że jest super!
***
Książka opowiada o przygodach Angelo — speca od… właściwie, to od życia 🙂 Zasadniczo jego pracą jest skuteczne przeprowadzanie firm przez zmiany. Ale pomagając Slobodanowi przejąć po ojcu stery firmy reklamowej, Angelo daje mu dużo więcej. Uczy chłopaka, w jaki sposób żyć, aby nie zwariować (przypomina się tu tytuł klasycznego dzieła Dale’a Carnegie „Jak przestać się martwić i zacząć żyć”). Doradza, jak budować relacje z klientami i personelem, żeby wszyscy otrzymali to, czego naprawdę potrzebują. Podpowiada mu, jak dać radę z medytującymi i kreatywnymi do n-tej potęgi Hindusami, którym wcale się nie śpieszy, bo mają przed sobą nie jedno życie… Pokazuje Slobodanowi wartość pracy i odpoczynku, niezależności i wdzięczności, obojętności i zapału. Oprócz tego wszystkiego, Angelo staje się dla swojego klienta przyjacielem, który chętnie dzieli się swoimi niebanalnymi doświadczeniami.

Mówiąc o zaletach książki, w pierwszej kolejności należy podkreślić kompetentność jej Autora. Bernard Fruga jest doświadczonym doradcą i przedsiębiorcą, który wiele już w swoim życiu przeżył i poznał. Zamiast jednak uznać, że „już wszystko osiągnął i może spocząć na laurach”, stale się doskonali, czerpiąc inspiracje z wielu źródeł. W opowieści Autor niejednokrotnie udziela głosu nie tylko uznanym znawcom biznesu, ale i mistrzom duchowym, jak też przypadkowo spotkanym w podróżach „mędrcom”. Otwartość na uczenie się od każdego, kto ma do zaofiarowania coś wartościowego, skutkuje piękną syntezą rozmaitych doświadczeń (tak bliskie memu sercu puzzle), którą pan Bernard przedstawia w swojej pionierskiej powieści. Na marginesie warto zauważyć, że twórca „ISRIKUZa” wspaniałomyślnie dzieli się swoją wiedzą także w wideoblogu na stronie: http://bernard.fruga.net/

Przechodząc od treści ku formie, nie sposób nie wspomnieć łatwość czytania tej książki. Pomimo używania niektórych fachowych terminów i opisywania specyficznych dla danej sfery działalności sytuacji Autorowi udało się napisać naprawdę wciągającą opowieść, której główna treść (albo meta-treść — dla tych, którzy nie zapoznają się z ostatnim rozdziałem) dotrze do każdego.

Co jeszcze zasługuje na uwagę, to wielość dialogów, ukazanie emocji i zdrowy humor. Nawet jeśli dla czytelnika świat biznesu nie jest o wiele bliższy od Plutonu (jak to mniej więcej jest ze mną), to i tak z łatwością potrafi on się wczuć w przeżycia bohaterów i zrozumieć ich wątpliwości, niepokoje czy radość z sukcesów.

To były plusy. Czy są delty? Oczywiście, bo bez nich nie ma drogi do rozwoju. Ale ich wskazanie pozostawię innym recenzentom 🙂
—Arrilwen  na blogu arrilwen.blogspot.com

Portale, gdzie możesz wpisać lub przeczytać opinie o książce:

logo-lubimyczytac

 

goodreads_logo_324-a908b923dc3ed9b7a13f3da4d1ffb2df

 

 

 

Top