Jak sprawić, by się poruszać podczas spotkań Teams i Zoom?

20-minutowe wideo

Materiał wideo pt. Jak wybrać bieżnię do biura: https://youtu.be/SLSdL-jJAjc

 

 

 

 

Spis treści: 00:00 Nim kupisz do biura bieżnię… 01:07 Bieżnia, czy świeże powietrze? 02:15 Składana, czy nieskładana? 03:24 Szybka, czy powolna? 04:30 Krótka, czy długa? 05:40 Podnoszona, czy płaska? 06:50 Markowa, czy no-name? 08:00 Nowa, czy używana? 09:10 Do 1000zł? 10:20 Do 2000zł? 11:26 Do 3000zł? 12:29 Do 4000zł? 13:40 4000zł+? 14:50 Jakiej marki? 16:00 W jakim sklepie? 17:05 Z jakimi funkcjami? 18:15 Co z tabletem przy bieżni? 19:20 Co z aplikacją iFit? 20:33 Jak to wpłynie na rachunki za prąd? 21:34 Podsumowanie

Felieton

Lubię spotkania chodzone. Pójść na spacer, zrobić kilka rundek, przedyskutować to, co trzeba, potem wrócić do biurka i zanotować główne punkty. Taki styl spotkań jest mi najbliższy. Od marca 2020 jest to utrudnione, bo praktycznie cały mój biznes przeniósł się w świat on-line. Jednak znalazłem rozwiązanie.

Pół roku i kilka kilogramów później?

Pewno wielu z Was, Drodzy Czytelnicy, ma podobne doświadczenia. Od sytuacji, gdy nawet nie wiesz kiedy przeszłaś w ciągu dnia 10000 kroków (bo tyle spraw załatwiałaś chodząc z miejsca na miejsce), do sytuacji, gdy wieczorem orientujesz się, że masz na koncie tylko około 1000 kroków, a łazienkowa waga pokazuje zaskakująco wysoką liczbę kilogramów. Tu nie chodzi o grywalizacyjną zabawę z aplikacjami zliczającymi kroki i masę ciała, ale o samopoczucie i zdrowie.

Chodzić, jeść i spać

Od kilku lat zwracam większą uwagę na to, jak ruch, sen i odżywianie wpływają na mój poziom energii. Jeśli nie przejdę kilku kilometrów, za późno pójdę spać i zjem byle jak, to jestem w wyraźnie gorszej formie, niż zwykle. Przypuszczam, że zawsze tak było, tylko ja tego nie dostrzegałem.

Gdy prezenty spadają z nieba…

Ostatnio miałem szczęście w nieszczęściu, bo na czas pandemii przypadły moje pięćdziesiąte urodziny i mogłem popuścić wodze wyobraźni, co bym chciał w prezencie. Tym sposobem w moim gabinecie stanęła elektryczna bieżnia. Już wcześniej widziałem w sieci podpowiedzi i przykłady jak ta czy inna osoba łączy pracę biurową z ruchem na bieżni. Teraz mogę się podzielić moją opowieścią.

Chodzony Teams i Zoom

Czasochłonnym elementem mojej pracy są spotkania jeden na jeden z klientami. Od marca są to spotkania na Zoomie, a ostatnio coraz częściej na Teamsach. Gdy tylko wiem, że na danym spotkaniu nie będę potrzebował ślęczeć w arkuszu kalkulacyjnym z wynikami finansowymi, ani udostępniać moich plików, to wchodzę na spotkanie na bieżniowym tablecie. (Mam stojak nad bieżnią, do którego przypiąłem prosty tablet androidowy, służący mi głównie do wideokonferencji, e-learningu i aplikacji sportowej. O tych dwóch ostatnich powiem później, a teraz o spotkaniach.)

Powolutku jak emeryt

Prawdę mówiąc, gdyby to miała być bieżnia tylko do wideokonferencji, to wystarczyłby jakiś skromny model ruszający się z prędkością kilku kilometrów na godzinę. Bowiem taki spokojny krok, jak na spacerze biznesowym, to 3-4 km/h. Powolny silnik nie robi specjalnego hałasu. Ja też zwykle rozmawiam przez słuchawki tłumiące dźwięki z tła, więc moi rozmówcy nie powinni doświadczać dyskomfortu, na chodzonych spotkaniach. Jak łatwo policzyć, jeśli podczas godzinnego spotkania idę ze średnią prędkością 3 km/h to po mitingu „mam w nogach” 3 km. Po dwóch spotkaniach to już 6 km. To naprawdę dobrze robi.

Może też się ruszysz?

Opowiadam o tym, jako o ciekawostce. Moja praca jest specyficzna i być może tak bardzo inna od Twojej, że poza poznaniem ekstrawaganckiej ciekawostki, niewiele wyniesiesz z dzisiejszego felietonu. Może jednak obudzę u Ciebie wolę poruszania się każdego dnia. Może nie masz tak napiętego grafiku jak ja i możesz pójść sobie codziennie na godzinę lub dwie spaceru na świeżym powietrzu? Szczerze mówiąc, nie mam przekonania, że elektryczna bieżnia w zamkniętym pomieszczeniu to najlepsze, co można zrobić dla zdrowia. Aczkolwiek w moim przypadku, jest to dobry ratunek przed kompletnym bezruchem.

Bieżniowa edukacja

Powyżej nadmieniłem, że na bieżniowym tablecie załatwiam też e-learning oraz sport. Otóż korzystam z kursów on-line, zwykle w formie webinarowej i zdałem sobie sprawę, że nic nie stoi na przeszkodzie, abym zdobywał wiedzę chodząc. Tak właśnie robię.

Jaka bieżnia? Specyfikacja? Szczegóły?

Przypuszczam, że niektórzy z Was chcą się dowiedzieć więcej szczegółów technicznych. Jaka to konkretnie bieżnia? Czy poza spacerkami w emerytalnym tempie robię z nią coś bliższego sportowi? Czego już dowiedziałem się o bieżniach, ich rynku, cenach i markach, gdy robiłem research przedurodzinowy? Jaki jest wpływ bieżni na rachunki za prąd? Co zaobserwowałem w kwestii sprzętu z drugiej ręki? W jakich sklepach oglądałem bieżnie. Jakie mam doświadczenia z softwarem iFit, który zapewnia ćwiczenie z trenerami online? Na te pytania odpowiem w środowym wideomateriale, który odpalę 2 września o 20:00 na moim kanale youtubowym (link wrzucę pewno we wtorek na stronę www.fruga.net/371).

Jednominutówka wideo

Natomiast teraz zapraszam na jednominutowe wideo, gdzie pokazuję kilka migawek z biurowego chodzenia: LINK YT

 


Serdecznie sugeruję, zapisz się na mój newsletter, a wtedy kolejny felieton trafi do Twojej skrzynki mailowej w niedzielny poranek: fruga.net/lista


Top