Czy widzisz jasno i wyraźnie? Może masz matowe okulary?

http://www.youtube.com/watch?v=9ZCnRYRSaws

Dzisiejszy film „Matowe okulary” jest zwiastunem trzeciego odcinka powieści biznesowej, w której Angelo Isrikuz odkrywa przed nami kolejne pomysły na skuteczne działanie. Tym razem Angelo jest w Kuala Lumpur, a pogodne przywództwo poznajemy w towarzystwie Fajzala i Farah. Oto fragment:

Zjedli wyśmienitą kolację w hinduskiej restauracji, a potem dołączyła do nich Farah, dziewczyna Fajzala.
– Angelo, słyszałam, że zajmujesz się zarządzaniem zmianą i przywództwem. Bardzo mnie to interesuje. Sporo dyskutujemy o przywództwie na moich studiach biznesowych. Sprzedaj mi jakąś „złotą myśl” o przywództwie, to błysnę na seminarium.
– Farah, wysoko mi stawiasz poprzeczkę. Nie wiem czy podołam. Może tak: przywódca nie musi niczego robić lepiej od swoich podwładnych, on ma tylko wnosić jasność spojrzenia, by podejmować trafne decyzje.
– Jasność spojrzenia… Rekrutujemy na te stanowiska ludzi o darze jasnowidzenia?
– Do jasnowidzów mam ograniczone zaufanie. Jasność widzenia spraw i ludzi to kompetencja, nad którą warto pracować.
– Widziałam ostatnio film, gdzie lider łykał wszelkie możliwe prochy i płyny. Miał dzięki temu wyjątkową przejrzystość swoich wizji.
– Na krótką metę niektórym udaje się w taki sposób wejść w rolę przywódcy. Ja wolę o tym myśleć jak o długodystansowej wędrówce. Przemierzasz świat patrząc przez soczewki, które ciągle się brudzą i dają kiepski obraz rzeczywistości. Przystajesz i czyścisz soczewki. Raz na jakiś czas, robisz porządne oczyszczanie. Taka metoda sprawdza się na długie33 lata.
– Kupuję twoją teorię o soczewkach. A teraz zabieramy cię na Petronas Twin Towers. Załatwiłam bilety na nocne zwiedzanie. Zobaczysz KL z 360 metrów nad ziemią!
Po Twin Towers czekała go kolejna niespodzianka – masaż stóp. Każdy leżał na swojej kanapie, a trzech masażystów przez ponad pół godziny pracowało nad ich stopami. Niezwykle relaksujące doświadczenie.
Angelo wrócił do hotelu wyraźnie lżejszym krokiem.

Zapraszam do darmowego pobrania z www.ISRIKUZ.com

 

 

(zdjęcie w tekście:  https://eu.wikipedia.org/wiki/Kuala_Lumpur#mediaviewer/File:Petronas_Twin_Towers,_Kuala_Lumpur.jpg )

Top