Czy szef musi umieć wszystko, czy tylko to do czego ma talent?

Czy mamy obowiązek znać się na wszystkim? Jeśli nie my, to kto zajmie się tym czego nie lubimy robić?  Jak określić swoje talenty i mocne strony, a jak słabe strony samemu, „od ręki”, bez testów? Jaką profesjonalną metodę badania talentów poleca Arkadiusz Siechowicz (oczywiście poleca swoją 🙂 )? Jaki jest przykład wykorzystania wyników testów Gallupa w jego zespole?

Dla mnie główną wartością wywiadu z Arkadiuszem jest rada, by zdobyć się na refleksję nad swoją reakcją na działania, które podejmujemy. Jeśli jeszcze przed rozpoczęciem czuję zmęczenie, to być może jest to zadanie dla kogoś innego. Zaś jeśli po ukończeniu innego zadania mam więcej energii niż przed jego rozpoczęciem to pewno robiłem coś z obszaru moich silnych stron. Dla mnie to stwierdzenie jest genialne w swej prostocie i oczywistości.

Jak pisałem powyższej, Arkadiusz Siechowicz promuje narzędzie TalentReflect, które wprost bazuje na koncepcji opracowanej przez Instytut Gallupa i jest do tego dołożona ocena 180 stopni. Jeśli chcesz zbadać swoje talenty, to nasz gość zaprasza na stronę http://talentreflect.com . 

Top